KURUMSAL

Enes Mekeç yüzölçümü olarak Türkiye'nin en küçük üçüncü şehri Batın'da tekne kazıntısı olarak doğdu.

Kendisiyle gurur duyup "iyi ki onun oğluyum" dediği, mesleği berber olan bir babanın, dev bir ayakkabı tüccarı olacağı dönemin başlangıcında çocukluk dönemini yaşadı. Kemerlerin sıkıldığı bir dönemdi ve çocukluğunda fazla oyuncağı olmadı. Gazoz kapağından taso yapıp oynadı.

Genelde oyun oynamaya ayıracağı vakitlerde kendisi için hazırlanan ayakkabı kutusunun içinde "beşli ciklet", "selpak" ve "çikolata" sattı. Bu alanda başarılı olunca yanına verilen bir abi ile kendisiyle hemen hemen yaşıt olan, koldan vitesli, bej rengi panelvan bir araç ile ayakkabı satmak için semt pazarlarını ve köy kahvelerini gezdi. İbrahim Sadri şiirleri ve dönemin en çok dinlenen Ahmet Kaya kasetleri ile bu arabada tanıştı. Aynalı Tahir dizisinden etkilenip bu dönemi arabesk ruh hali ile yaşadı.

Liseyi bitirinceye kadar öğrenim hayatında başarılı oldu, fakat bu başarısı devam edecek öğrenim hayatına yansımadı. Üniversite okumak için bir dönem direndi. Aile içerisinde sözü etkin bir büyüğü ona, "Küçük şehirlerde okumaktan daha çok tanınmışlık önemlidir." dedi ve o günden sonra isminin yazılı olduğu bir üniversite diploması olmadı. 

Piyade olarak Burdur'da giydiği botları ve beline bağladığı palaskayı, 15 ayın sonunda İzmir Menemen'de çıkardı. 

İş hayatı, bir cesaretle 2009 yılında bilişim sektöründe başladı. 2009-2016 yılları arasında genç yaşına rağmen yabancı olduğu bir sektörde ciddi iş deneyimleri yaşadı. Kurumsal işletme kültürünü öğrendi ve farklı sektörlerde ölçeği büyük firmalar ile partner şirket olarak çalıştı.

2014 yılında doğrudan satış (network pazarlama) sektörüyle tanıştı. Radikal bir karar alarak bu sektörde başarılı olmayı hedefledi. Kısa sürede bir çok farklı ilde iş tanıtım seminerleri düzenledi ve satış ekipleri kurdu. Sektörün en iyilerinden satış pazarlama ve kişisel gelişim eğitimleri aldı. Şimdi bu sektörde varolmak isteyen bireysel girişimcilere
kendi işlerini kurma fırsatını sunmakta ve daha iyi yaşam standartlarına ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Dünyayı iyilerin kurtaracağına inanır. Bu sebeple kanadı kırıkları sever. Ve her yerde kendine bir kanadı kırık mutlaka bulur..